Estetik Gülümseme

 

Estetik Gülümseme

Günümüz diş hekimliğinde hastalarımızın estetik beklentileri gün geçtikçe artmaktadır. Estetik ve kozmetik kavramları birbirinden ayrılmayan bir ikili olmakla beraber, kozmetik terimi kusur ya da eksiklikleri yüzeysel bir şekilde örtmek olarak tanımlanırken, estetik terimi ise göze hoş görünen olarak tanımlanmaktadır. Estetik aynı zamanda doğallık, gerçeklik, biyolojik uyumluluk ve dayanıklılık kavramlarıyla bütünleştiğinde biz diş hekimleri ve hastalarımız için mutlu edici sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Her bireyin kendine özgü bir tarzı vardır. Giyim kuşamımız, saç stilimiz, makyajımız, sportif faaliyetlere katılmamız ve hatta kullandığımız araba bile kendi seçimimiz olan tarzımızı bütün çevremize yansıtır. Peki ya gülümsememiz? Güzel bir gülümseme ve estetik bir diş diziliminin tarzımız ve özgüvenimiz üzerine olacak pozitif etkileri tartışılmazdır. Tabii ki içimizde bu konuda genetik olarak şanslı ya da daha az şanslı olanlarımız var.

En çok rastladığımız problemlerin başında dişlerin birbirleri ile olan ilişkilerindeki bozukluklar, düzensizlikler (çapraşıklık), renklenmeler ve gummy smile olarak anılan gülerken dişetlerinin aşırı miktarda görünmesi gelmektedir. Günümüzde estetik diş hekimliği bu sorunların hepsinde efektif tedavi alternatifleri sunmaktadır ve son derece tatminkar sonuçlar elde edilmektedir. Öncelikle böyle bir tedaviye ihtiyacınız olduğunu düşünmeniz ve beklentilerinizi açık bir şekilde diş hekiminize belirtmeniz gereklidir. İlk muayene gerçekten çok önemlidir.

Hekiminize dişleriniz ile ilgili sıkıntılarınızı, tedaviden beklediğiniz estetik sonuçları açık bir şekilde bildirin ve unutmayın ki iyi bir iletişim sizi mutlu edecek bir tedavinin ilk adımıdır. Hekiminiz gerçekten böyle bir tedaviye ihtiyacınız olduğu konusunda sizinle hemfikir olmalıdır. Bizler hastalarımıza uygulayacağımız restorasyonlardan estetik sonuçlar elde edebilmek için yüz analizi, dişlerin yüz ile olan ilişkileri, dişlerin dudaklarla olan ilişkileri, dişlerin dişetleriyle olan ilişkileri, dişlerin analizi ve renk analizi gibi incelemeler yaparız.

Bu incelemeleri takiben estetik görünümü geliştirmek için gerek dişeti gerek diş dokusu üzerinde ne gibi işlemler yapılması gerektiğine karar verip, hastalarımızı bu konuda bilgilendiririz.

Dijital teknolojinin son derece geliştiği günümüzde, dijital fotoğraf makinaları, dijital görüntüleme teknikleri kullanılarak tedavi planlaması yapmak mümkündür. Bu teknikler sayesinde henüz tedaviye başlamadan, planladığımız estetik restorasyonları bilgisayar ortamında tasarlayabilmekteyiz.

Ayrıca dijital ortamda tasarlanan estetik restorasyonları tedavi öncesi hazırlayacağımız modeller üzerinde mumlama tekniği ile çalışarak fiziksel olarak bizi sınırlayan yapıları görmek, bunları hastalarımız ile paylaşmak tedavi sonucunun daha olumlu olmasını sağlamakla birlikte, hastalarımızın beklentilerine doğru cevaplar verebilmemizi sağlamaktadır.

KATEGORİLER

 
logo

anasayfa Şehremini Mh. Deniz Abdal Cami Sk.
No: 23/A Çapa - Fatih, İSTANBUL
tel Tel: (0212) 587 24 24 - (0212) 529 03 00
Tel: (0554) 831 94 11
Tel: (0212) 587 22 24
Whatsapp : 0533 470 1345 - 0554 831 94 11
mail [email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

line
  • Pazartesi 09:30 - 19:00
  • Salı 09:30 - 19:00
  • Çarşamba 09:30 - 19:00
  • Perşembe 09:30 - 19:00
  • Cuma 09:30 - 19:00
  • Cumartesi 09:30 - 18:00
  • Pazar Kapalıyız

BİZİ TAKİP EDİN!

line
Copyright 2022 © capaortodonti.com Tüm hakları saklıdır beranet